Кошик
632 відгуків

Бірюза — камінь щастя й любові

Бірюза — камінь щастя й любові

Слово «бірюза» походить від перського слова firuza — камінь щастя. Також цей самоцвіт називають небесним каменем, каменем війни, ацтекським каменем, єгипетською бірюзою, кальхіхюїтом. Бірюза, як і багато інших мінералів, може бути найрізноманітніших відтінків і кольорів: вона може бути небесно-блакитною, синьою, з жовтуватим або зеленуватим відтінком, чорними або коричневими прожилками, білими плямами. Ювеліри використовують вставки з бірюзою як у срібних прикрасах, так і в золотих. З будь-яким металом цей камінь має благородний та дорогий вигляд.

 

Варто зазначити, що вже багато років бірюзу не знаходять у великих шматках. Найчастіше це невеликі камені. Тому, якщо Ви купуєте якийсь великий кулон із бірюзою, постарайтеся перепровірити, чи справжня вона.

 Сьогодні також популярна та пресована бірюза. Хочемо відразу роз'яснити, що пресована бірюза — це не пластик і не скло! Це натуральна бірюза, просто вона виготовлена не з суцільного шматка мінералу, а з невеликих дрібних шматочків, з'єднаних між собою за допомогою парафіну, смоли, олії. Гемологи вважають, що пресована бірюза не втрачає своїх магічних і лікувальних властивостей.

 

 

Бірюза — Небесний камінь

Бірюза — «безбесний камінь», тому що за традицією давніх ацтеків цей камінь називали «залізами богині неба». Це символ здоров'я, процвітання, любові, високоїалізації, боротьби зі злом.

Не варто думати, що золоті чи срібні прикраси з бірюзою можуть носити тільки дівчата... Для чоловіків бірюза стане амулетом благодатності та мужності, приноситиме перемоги та удачу в справах, роботі.

 

 

Бірюза — камінь кохання

Прикраси з бірюзою не тільки допоможуть людині знайти свою другу половинку, а й менструації згасли почуття... Вироби зі срібла з бірюзою стануть амулетом молодій дівчині, яка шукає свого єдиного зрілого чоловіка, щоб зберегти романтичні стосунки з коханою жінкою. Крім того, бірюза допоможе розбитому серцю після нечастої закоханості.

Багато народів і досі вважають, що обручатися молодим закоханим потрібно саме кільцями з бірюзою, тому що цей камінь допомагатиме парі. Також є повіре, що камінь у колечку на руці неправильного чоловіка втрачатиме свій насичений блакитний колір і стане білим.

На Сході в ліжечко новонародженої дівчинки клалі прикраса з бірюзою. У день свого весілля ця прикраса дівчина мала була подарувати своєму молодому, продемонструвавши в такий спосіб усю щирість своїх почуттів.

 

Бірюза — камінь індикатор

Однією з головних переваг бірюзи є те, що цей камінь може попереджати свого власника про хвороби. Якщо бірюза в прикрасі починає тьмяніти або змінювати колір від блакитного до зеленого, то це означає, що в організмі людини відбуваються якісь зміни — зароджується хвороба. Якщо людина йде на поправляння, бірюза знову стає блакитною. Лекарі багато років тому використовували прикраси з бірюзою під час лікування хворих від різних хвороб.

Прикраси з бірюзою лекарі й сьогодні радять носити людям, які страждають на безсоння. Срібні кулони з бірюзою допомагають зупинити кровотечі, лікувати виразку шлунка, хвороби печінки.

Як і всі мінерали, бірюза також має зв'язок зі знаками зодіаку, планетами тощо.

•           Планети бірюзові: Марс, Венера, Юпітер, Сатурн.

•           Вірші бірюзи: Земля та Вода.

•           Знаки зодіаку, яким ідеально підходить бірюза: Телец, Скорпіон, Стрілець.

•           Бірюза також має зв'язок із іменами: Вади, Владислав, Василіна, Василиса, Лариса, Марина.

Але варто зазначити, що саме бірюзу48 радять носити всім, тому що бірюза вважається каменем, що приносить добро всім, у кого добрі, гарні думки.

Бірюза приносить щастя в любові, встановлює мир у сім'ї, припиняє розпалювання подружжя, приваблює друзів і збуджує симпатії до свого власника. 
Вона приносить добробут і достаток (привертає гроші до власника), підсилює інтуїцію, робить людину честолюбною, хороброю, завбачливою, проникливою, охороняє свого власника. 
Головна властивість бірюзи — примиряти всі ворожі, вгамовуватисортіння, встановлювати світ у всьому, відводити несправний гнів і злі задуми. 
Бірюза привертає увагу чоловіків до жіночих переваг. Її дарували на знак чуттєвого потягу, вона була символом надійної любові і, згідно з повірями, мала здатність потішити серця, розбиті нечастотною любов'ю. 
Вироби з бірюзи носили як амулет, що приносить перемогу, удачу, захищає від усіх бід, від «соку» і робить свого власника невразливим. 
Індійські йоги приписують бірюзі сильну позитивну енергетику, що сприятливо впливає на людей, зменшує в них гнів, дратівливість, злі задуми, дає впевненість і позитивні емоції. Вона допомагає своєму власнику зосередитися, зрозуміти сенс життя, визначити, яких цілей він має досягати, утримує людину від метушні та марних вчинків. 

Подорожувальникам треба брати із собою бірюзу в дорогу — вона відведе від них небезпеку, зробить подорож легкою і приємною. Здавна мисливці та стрілки прикріпили бірюзу до колодки або лука, щоб вона допомагала їм вразити ціль.

 

 

Лікувальні властивості

Бірюзу радять носити тим, хто страждає на безсоння і тим, когоднують нічні кошмари. Вона особливо корисна для серця, легень, печінки та шлунка. Бірюза зміцнює зір, полегшує головні болі, лікує застудні захворювання, сприяє регенерації шкіри. Вона позитивно впливає на голосові зв'язки та щитоподібну залозу. Видовговле побутує думка, що носиться на шиї бірюза зупиняє кровотечі та лікує виразки шлунка.
Бірюза переживає у своїй еволюції народження, молодість, зрілість і старіння, змінюючи з «віком» свій колір і відтінки від ніжно-блакитного до яскраво-блакитного, зеленкувато-блакитного та зеленого.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner