Кошик
631 відгук

АМЕТИСТ

АМЕТИСТ

Є лише дві версії появи назви цього мінералу. У перекладі з давньогрецького αμ<unk> ÷<unk> <unk> ocome означає "не п'янкий" або "не ведуче розгульне життя". Стародавні грецькі вважали, що якимось чином аметист оберігає їх від п'янства й навіть пили з аметистових кубків, щоб не п'яніти. За другою версією назва каменю аметист пов'язана з ім'ям прекрасної німфи, яка передпокоїла окаменеть замість того, щоб потрапити в руки лідера її Бахуса (іначі — Діоніса, Вакха). Нескладно помітити, що обидві версії тісно переплітаються між собою, позаяк німфа Аметіс все ж відгородилася кам'яною оболонкою від розгульного бога рослинності та виноробства.

 

 

Властивості аметисту

 

"Благозловений" або "апостольський", як його називали у середні століття, камінь являє собою двоокис кремнію з домішками заліза. Характерні властивості аметисту — це його твердість, яка відповідає 7 за шкалою Мооса, фіолетовий відтінок в забарвленні та прозорість зі скляним або перламутровим блиском. Як увімкнення в кристалах аметиста трапляються канальці з рідинами або газами, рідше потрапляють сірі гематитові пластинки або коричневі голочки гіта.

 

Колір аметисту

Основний колір аметисту — фіолетовий у безлічі відтінків. Сучасні дослідники вважають, що це чудове забарвлення — наслідок дії органічних речовин, а не залізнистих домішок, як думали раніше. Відтінкова гама натуральних аметистів має широкий діапазон — від блідого фіолетового до насиченого синьо-червоного кольорів.

Інтенсивність кольору посилюється у разі короткочасного прогрівання кристалів. Але тривале прожарювання призводить до зміни забарвлення в бік зеленого або повного знебарвлення. Зелений аметист називається празіолітом і в природі трапляється вкрай рідко. Можливість отримати такий відтінок штучно збагачує світ ювелірних виробів новими образами.


Місце розташування аметисту


Найцінніші кристали найвищої якості: темні, інтенсивно-лілового кольору видобуваються в Мексиці, Джаерреро. Кристал, що росте з центру, оточений прозорим або білим кварцом, є найціннішим аметистом у світі. Другим за значущістю родовищ вважається Урал. Аметисти з цього родовища вкрай рідкісні та на сьогодні високо цінуються. Високої якості аметисти добувають також у Бразилії, Уругваї, Африці, США, Канаді, Німеччині, Росії (Кольський півострова, Львів). 

Лікувальні властивості

 

Аметист використовують для зняття стресу, зміцнення ендокринної та нервової систем, збільшення активності правої половини мозку, нормалізації дії епіфізу та гіпофізу, очищення крові та підіймання енергетики. Він регулює кровотворення й покращує кровообіг. Допомагає під час лікування розумових розладів, гармонізує всі рівні свідомості, сприяє підвищенню інтелекту та багатостороннього розвитку особистості.

 

Згідно з повірами, аметист усуває дефекти мовлення й не дає розвинутися вадам.
Вважається, що аметист слугує протиотрутою у разі отруєнь, оберігає свого власника від шкірних захворювань, головного болю, захищає від ран і прояснює розум. Використовується під час лікування безсоння, а також головного болю, що виникає внаслідок надмірного нервового напруження. 
Аметист допомагає перебоювати пристрасть до алкоголю. Для цього п'ють воду, настояну на аметисті, або кладуть аметист на зону сонячного сплетення.

Аметист називають каменем гармонії та відпочинку, вважаючи, що він має велике значення для охочих розв'язувати конфлікти. Аметисту приписують також вміння звільняти людей від негативних думок і розвивати всеведення. Це пов'язано насамперед з фіолетовим кольором, що є символом "тритого ока".

 

Вважається, що аметист наділяє людину проникливістю, гасить душевний біль, тривогу, наповнює добрими намірами, допомагає контролювати злі думки. Він сприятливо впливає на слабку та нестійку ауру.
В індійській аюрведі сказано, що аметист допомагає контролювати емоції. Під час медитації він сприяє досягненню спокою та розслаблення, дає відчуття умиротворення та сприяє глибині розуміння.
Аметист є амулетом від п'янства. Є думка, що перстінь з аметистом приносить удачу в спортивних змаганнях.    Прикраси з аметисту кладуть під подушку, щоб бачити гарні сни. 
Як талісман, аметист приваблює милощі призначених, робить людину пильною, сприяючи зростанню їїсотою.

 

 

 

Зв'язок із іменами

Арсиній, Аркадій, Андрій, Євген, Леонід, Максим, Роман, Антоніна, Віолетта, Софія, Марина

Знаки зодіаку

Близнюки, Веси, Водолій

Вірші

Повітря

Планети

Венера, сатурн,Нептун

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner